E-Live Auction No.8 - Detail

Archive from 2018-04-27, 10:00 CET

Lot. No: 87

Polen 1812

Starting Price: 1'500.00 CHF
Price realised: 2'300.00 CHF

Polen Warschau, Herzogtum Friedrich August I. von Sachsen, 1807-1815 Dukat 1812, Warschau. Gumowski 2473 F. 68 J. 208 S. 139 Vorzüglich/Stempelglanz